Geloren - kloubní výživa pro psy

5 základních pravidel pro udržení opravdového přátelství

17.5.2017
Foto: 123rf.com

Na otázku, jestli existuje opravdové ženské přátelství, každý odpoví jinak. Jsou lidé, kteří si myslí, že nic podobného neexistuje, protože ženy v sobě pokaždé navzájem vidí určitou konkurenci, kterou zkrátka nemůžou přenést přes srdce. Jiní lidé naopak zastávají názor, že přátelství mezi něžným pohlavím může být mnohem hlubší a pevnější než přátelství mezi muži.

Přátelství je velmi subjektivní záležitostí, avšak v každém případě se jedná o nepostradatelný životní aspekt každého člověka. Dovedete si představit život bez nejlepší, nebo přinejmenším blízké kamarádky, se kterou se čas od čas sejdete na kávu a poklábosíte o svém životě? Není přeci nic hezčího než mít celoživotní oporu v jednom jediném člověku. Jestliže vás život obdaroval železným přátelstvím, dejte pozor, abyste ho svou ješitností nezničila. Opravdovou kamarádku totiž potkáte jenom jedinkrát za život.

Společně se tedy podíváme, jakými pravidly byste se měla řídit, jestliže svou kamarádku nechcete za žádných okolností ztratit:

Buďte tady pro ni za každých okolností

Nemůžete se považovat za nejlepší kamarádku, jestliže žijete jenom vzpomínkami. Opravdové kamarádství je pojem celoživotní, a proto buďte připravená pomoct za každých okolností, nehledě na to, jestli vám zhrzená kamarádka volá ve tři hodiny ráno a jediné, co potřebuje, je vypovídat se.

Pomáhejte jí v dobrém i ve zlém

Vaše kamarádka si našla novou práci a chce to s vám večer zapít? Výborně! Neváhejte a jděte… Stejně tak to udělejte i v případě, jestli se s ní rozešel přítel. Nikdy byste totiž neměla litovat času, který jste se svou kamarádkou strávila, ať už jste měla v plánu cokoliv jiného.

Říkejte, co si myslíte, ale svými názory neubližujte

Jestliže vidíte, že vaše kamarádka nestojí o to, abyste sáhodlouze kritizovala její nové boty, které vybírala půl dne, nebo negativně mluvila o jejím přítelovi, který vám zrovna nepadl do oka, nedělejte to. Stačí rychle a jednoduše říct, co si myslíte, a více se k tomu nevracet. Hlavní přeci je, že ona sama je šťastná.

Neflirtujte s jejím přítelem a nebuďte zrádkyní

Jestliže jste jenom pomyslela na to, že byste si ráda vyzkoušela, jaký je její přítel v posteli, jste odepsaná. Opravdová kamarádka je totiž zásadová, spolehlivá, fér a nepodvádí ani v pouhých myšlenkách!

Berte, ale i dávejte

Přátelství je proces založený na vzájemných dobrých skutcích, avšak nemělo by být postaveno na principu „já tobě – ty mně.“ Na prosby a potřeby své kamarádky byste tedy měla reagovat ochotně a naprosto přirozeně.

A co Vy, myslíte si, že dokážete být opravdovou kamarádkou v dobrém i ve zlém?

Šárka Lázničková

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook