Geloren - kloubní výživa pro psy

5 typů lidí, které si není radno pouštět do života

12.1.2017
Foto: 123rf.com

Mezilidské vztahy řeší většina z nás dennodenně. Pokud chcete mít spokojené vztahy s přáteli, se známými a v neposlední řadě s partnerem, nezapomeňte, že si lidi kolem sebe vybíráte sami. Zamyslete se nad tím, kým se obklopujete, a dejte si pozor na pět typů lidí, kteří vaší životní pohodě rozhodně neprospějí.

1) Vyhledávači tragédií

Tito lidé milují, když se něco děje. Hlavně, když se děje něco negativního – ideálně čím větší tragédie, tím líp. Chovají se jako energičtí upíři a čerpají energii z negativních pocitů a nepříjemných emocí. Navíc se rádi utápí v problémech. Mluví o tom, co všechno je špatně, a to samé chtějí slyšet i od vás. Pokud chcete žít pohodovým a klidným životem, vyhledávačům tragédií se vyhněte obloukem.

2) Manipulátoři

Další kategorií nepříjemných lidí jsou manipulátoři. Vždycky chtějí, aby bylo po jejich, a vždy najdou způsob, jak toho dosáhnout. Najednou si uvědomíte, že už nežijete svůj život, ale snažíte se jim zavděčit, zalíbit a hlavně si je nepoštvat proti sobě. Manipulátoři moc dobře vědí, o co jim jde. Umí dokonale lhát, ale umí být také přítulní a milí. Nikdy nevíte, kdy mluví pravdu a kdy se vás snaží dostat tam, kde vás chtějí mít.

3) Hysteričtí lidé

Ubrečení lidé, kteří se neustále topí v depresích, vám do života také moc štěstí nepřinesou. Každý mívá problémy a občas se trápí, ale hysteričtí lidé se ve svém smutku vyžívají. Rádi dělají velké scény, křičí, brečí, věší se vám kolem krku nebo vám hrají na city. Takové lidi si do života raději ani nepouštějte, umí být opravdu nevyzpytatelní a nečeká vás s nimi nic dobrého.

4) Věční pesimisté

Lidé, kteří vidí za vším něco špatného, vás svým pesimismem mohou velmi rychle nakazit. Představte si, že máte z něčeho radost, a pesimista vám vždy řekne, co všechno se může pokazit, co hrozného se může stát, na co si máte dát pozor, a pro vaše dobro přidá i pár názorných příkladů. Pesimista vás zcela pohltí svým skuhráním, nesnáší překvapení, odmítá dárky a pozornost. S jeho přístupem k životu se snadno může stát, že se mu lidé začnou vyhýbat, a on tak zůstane sám ve svém světě plném nehod a neštěstí.

5) Neustálí kritici

Je dobré mít někoho, kdo vám upřímně a otevřeně řekne pravdu. Zároveň ale každý člověk potřebuje také pochválit. Pokud máte ve své blízkosti někoho, kdo vás neustále jen kritizuje, brzy vás to přestane bavit. Takový člověk má nejspíš dost problémů sám se sebou a své komplexy si léčí na vás. Zkuste si s tímto člověkem promluvit a řekněte mu, co vám vadí, nebo mu můžete zkusit oplatit stejnou kartou. Uvidíte, jak kritiku své osoby přijme. Možná pochopí a změní se. Jinak raději couvněte a ze svého života jej bez milosti vyškrtněte.

Máte ve svém blízkém okolí někoho takového? Jak se jeho působení bráníte?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook