Geloren - kloubní výživa pro psy

5 tipů, jak své tělo připravit na podzim

26.9.2015
Foto: 123rf.com

Léto pomalu, ale jistě končí a přichází chmurný podzim. Teplotní rozdíl oproti letním měsícům bude výrazný. Pokud se vyplní některé negativní předpovědi počasí, čeká nás velmi sychravý podzim, a pravděpodobně se tak o nás bude pokoušet negativní nálada, deprese i každoroční chřipkové epidemie. Poradíme vám, jak se na podzim správně připravit a vychutnat si jej ve veselých barvách, s úsměvem a dobrou náladou.

Pijte vitamíny

Zařaďte do pitného režimu stoprocentní ovocné a zeleninové šťávy. Vitamíny, které obsahují, podpoří imunitní systém a „nakopnou“ váš organismus. Dodržujte také známou poučku o pěti porcích ovoce a zeleniny denně. Citrusové plody dokáží díky obsahu vitamínu C pořádně zamávat nejen s viry, ale také snižují únavu. Pokud nejste milovníky ovoce a zeleniny, určitě byste měli v chmurnějším počasí dodat tělu vitamín C alespoň formou vitamínových doplňků.

Doplňte ztracenou energii

Potřebnou energii můžete na podzim dopřát organismu také pitím zeleného čaje, který nejenže povzbudí tělo i mysl, funguje zároveň jako přírodní antioxidant. Blahodárné účinky zeleného čaje objevili již staří Číňané, kteří věřili, že pitím tohoto zázračného moku se vyléčí i mnoho nemocí a bolestí.

Deprese je minulost

Každodenní pracovní vypětí, stres a nepřízeň počasí mají negativní vliv na naši náladu. Předejít depresím můžete i správnými bylinkami. Vyzkoušejte třeba třezalku, kozlík lékařský nebo meduňku. Můžete si je dopřát jako čaje nebo ve formě tabletek. Kozlík a meduňka pomáhají spíše u lehčích podráždění a stavů napětí. Třezalka pak působí především jako středně účinné přírodní antidepresivum a dobré nervinum, které pomáhá obnovit ztracenou duševní pohodu.

Mlsejte med

Med má téměř zázračné schopnosti ničit řadu mikroorganismů, takže se mu někdy přezdívá přírodní antibiotikum. Je důležité ho začít užívat několikrát denně už při prvních příznacích nemocí a nevysazovat ho až do úplného vyléčení. Pamatujte si však, že med nepatří do horkého čaje, protože při teplotách vyšších než 50 °C se ničí jeho účinné látky.

Na viry i na upíry

Nastartujte obranyschopnost organismu! Denně si vezměte několik stroužků česneku. Polykáte-li jej bez žvýkání vcelku nebo na dvě části, z typického zápachu nemusíte mít strach. Aromatické silice se totiž uvolňují pouze lisováním či drcením. Zapijte jej vodou, jako když polykáte pilulku. Česnek působí jako přírodní obdoba antibiotik a posiluje obranyschopnost organismu a pomáhá mu v boji s řadou bakterií a virů.

Jak se připravujete na podzim Vy?

Andrea Malá

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook