Geloren - kloubní výživa pro psy

5 situací, které prověří váš vztah

16.4.2017
Foto: 1233rf.com

Máte skvělý nový objev a začínáte mít spolu vážný vztah. Možná si myslíte, že svůj protějšek dokonale za těch pár týdnů randění znáte, ale nenechte se vyvést z omylu! Podívejte se na situace, které vaše pouto opravdu prověří, a pokud je ustojíte, jste na dobré cestě.

1) Společný víkend

Těšíte se, že si užijete wellnes víkend nebo chcete s novým partnerem strávit víkend na chatě?

První společné ráno může být opravdu prozřením. Je důležité poznat protějšek v jeho přirozeném prostředí, jak se chová, jaké má zlozvyky nebo rituály. Partner vás zase zažije nenalíčenou, s nevyčištěnými zuby nebo čerstvě neosprchovanou. Uvidíte, zda jeden druhému už za víkend nepolezete na nervy.

2) Seznámení s rodinou

Idylické vztahy a chápající rodina vašeho protějšku, to je možná víc sen a zbožné přání než realita. Kdo neměl protivnou a nepříjemnou tchýni, tak nikdy nepochopí, jak je seznámení s partnerovou rodinou důležité. Snažte se na nic si nehrát, vždy se cení přirozenost, smysl pro humor a také vstřícnost. A doufejte, že těmito stejnými vlastnostmi oplývá vaše potencionální tchýně a tchán. Nového partnera připravte také na kritické oko svého otce a všetečné otázky maminky. Nakonec si možná oba oddechnete, že vše dopadlo dobře.

3) Dovolená

I když je pro mnohé dovolená synonymem odpočinku a příjemných zážitků, může být pro vztah zatěžkávací zkouškou. Ještě před výběrem dovolené můžete s novým protějškem zjistit, že máte odlišné představy o tom, co je to relax. Možná je jeden z vás aktivní a druhý chce jen ležet na pláži, nebo vy milujete moře a váš partner hory. V takovém případě je na místě kompromis a vzájemná domluva.

4) Kritické situace

Mezi kritické situace, které váš vztah prověří, patří také nepříjemné události, úmrtí, nehody, ztráta zaměstnání nebo nemoc. Zjednodušeně by se dalo říct, že v nouzi poznáte svého přítele. Až budete potřebovat jeho pomoc, zjistíte, jak vnímavý je, jak moc vám rozumí a zda se na něj můžete opravdu spolehnout. To stejné platí i naopak.

5) Společné bydlení

Neexistuje správná doba, kdy se sestěhovat. Je to jen na vás. Záleží na tom, jak se znáte, jak váš vztah plánujete a jak moc je pro vás důležitá otázka společného bydlení. Jedno si ale zapamatujte! Druhého člověk znáte opravdu až tehdy, když s ním bydlíte. Až společná domácnost, finance, povinnosti a každodenní stres a shon váš vztah prověří na sto procent. A pokud i tuto situaci zvládnete, máte opravdu téměř vyhráno. Společné soužití s novým protějškem je jednou z nejtěžších „disciplín“ vztahu. Možná budete muset ustoupit ze svých požadavků, oželit prostor, který doteď sloužil jen vám, a udělat větší místo ve skříni, ale všechny tyto ústupky vrátí do rovnováhy snídaně do postele od milujícího partnera.

V každém případě nezapomínejte, že jste šli do vztahu dobrovolně a s nadšením. Mluvte spolu a sdělujte si pocity a dojmy. Jen tak vyřešíte téměř cokoliv. Nezapomínejte, že opravdu nic není neřešitelné. Všechno spolu zvládnete a možná vás tyto kritické situace ještě více spojí.

Zažili jste nějakou kritickou situaci, která prověřila váš vztah?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook