Geloren - kloubní výživa pro psy

5 nejlepších bojových umění

11.4.2017
Foto: 123rf.com

Přemýšlíte, že začnete dělat něco pro své tělo a také pro svou duši? Vyberte si bojové umění, které vám pomůže najít potřebnou rovnováhu, naučí vás klidu mysli, a navíc se dozvíte něco o sebeobraně a budete schopná ubránit se případnému útoku. Podívejte se na pět nejoblíbenějších a nejrozšířenějších bojových umění.

1) Aikido

Jedná se o japonské bojové umění, které vzniklo na začátku 20. století. Hlavním cílem tohoto bojového umění je použít útočníkovu sílu proti němu a odzbrojit ho. Aikido je založeno na sebeobraně a mentální síle. V aikidu se naučíte, jak se bránit mečům, nožům, tyčím a dalším zbraním. K boji se používají páky, hody, úhyby. Oblíbený je i trénink s tradičními zbraněmi.

Na ukázku se můžete podívat zde:

2) Krav Maga

Krav Maga je izraelské umění boje, které je používáno hlavně speciálními bezpečnostními složkami. Je to velmi násilný a prudký boj, který nemá žádná pravidla. Často útočí na životní funkce protivníka, například na oči, hlavu a genitálie. V tomto boji se setkáte s velkým množstvím zbraní. Jedná se o soustavu technik pro sebeobranu a boj zblízka. Krav Maga je boj uzpůsobený pro reálné situace.

Na ukázku se můžete podívat zde:

3) Jiu-jitsu

Japonské bojové umění jiu-jitsu se soustřeďuje na znehybnění soupeře. Využívá k tomu kopy, údery, páky, hody a přehozy. Jedná se o velmi efektivní způsob boje ve stísněném prostoru. Jiu-Jitsu se dá volně přeložit jako umění dosáhnout vítězství ohebností anebo pružností. Je to také bojové umění pro boj se zbraní. Důležité jsou také cílené údery a kopy na protivníkovy vitální body za účelem jeho ochromení.

Na ukázku se můžete podívat zde:

4) Kung Fu

Čínské bojové umění kung fu patří k nejstarším bojovým uměním na světě. Toto bojové umění tradičně učí šaolinští mniši, kteří zdůrazňují, jak je důležitý životní postoj, pokora, respekt, víra a také trpělivost. Kung Fu je bojovým uměním, ve kterém je velmi důležitá filozofie a morálka. Učí klidu a vnitřním míru.

Na ukázku se můžete podívat zde:

5) Systema

Systema je styl ruského boje. První zmínky pochází už z 10. století. Tento bojový styl byl vytvořen jako reakce na různé bojové styly z jihu, západu, severu i východu. Jedná se o ucelené, výchovné, morální a vzdělávací bojové umění, jehož cílem je, aby trénink ani postoj neublížil vám ani protějšku. Systema rozvíjí schopnosti člověka na fyzické, psychické a duševní úrovni. Jedná se komplexní trénink k vylepšení funkcí všech sedmi fyziologických systémů těla.

Na ukázku se můžete podívat zde:

Máte nějaké zkušenosti s těmito bojovými uměními?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook