Geloren - kloubní výživa pro psy

5 hříchů, kterými si ničíte pleť

5.10.2017
Foto: 123rf.com

S krásnou pletí se zvyšuje atraktivita, ale také sebevědomí ženy. Pokud toužíte mít hezkou pleť bez nedokonalostí, musíte buďto spoléhat na skvělé geny, nebo dopřát pleti péči, kterou si zaslouží. Zároveň byste se ale měly vyvarovat těch nejhorších hříchů, které stále ještě mnoho žen na své pleti páchá. Které jsou ty nejhorší věci, kvůli kterým si ničíte pleť?

Neodličujete se

Někdy se může stát, že domů přijdete tak unavené, že zvládnete už jen padnout do postele. Na odlíčení nebo dokonce vyčištění pleti nezůstaly síly. Vaše pleť však těmito hříchy dostává pořádně na frak, proto se takovýmto situacím snažte vždy předcházet minimálně odličovacími ubrousky, které mějte na nočním stolku. V noci se pokožka regeneruje. Pokud je ucpaná nečistotami, jako jsou prach a pot a navíc make-upem, korektorem a pudrem, začne se zanášet a rychleji stárnout, a vy tak budete trpět na černé tečky a pupínky. Vždy proto raději ctěte pravidlo chodit spát s perfektně vyčištěnou pletí.

Kouříte

S každou cigaretou, kterou vykouříte, dostává celé vaše tělo, a tedy i pleť, dávku volných radikálů, které ničí nové kožní buňky regenerující pleť. Kouření také způsobuje zužování cév, kvůli čemuž se vaše pleť špatně okysličuje, rychleji stárne a vypadá zašedle a mdle. Zamyslete se, zda je pro vás kouření natolik důležité, když vám ukrajuje podstatnou část vaší krásy a zdraví.

Pijete málo vody

Určitě víte, že dostatek tekutin je klíčem ke krásné pokožce. Důležité je však také, co pijete. Občasná dvojka vína určitě nikomu neuškodí, budete-li ale každý pátek a sobotu večer trávit v baru a dopřávat si tvrdý alkohol, pleť určitě nezajásá. Nadměrná konzumace alkoholu způsobuje na vaší pleti začervenání a popraskané žilky. Pokud k tomu přidáte i nedostatek čisté vody, bude vaše pleť rychle stárnout, nebude pružná a dostatečně hydratovaná. Hrozí vám hluboké vrásky, kruhy pod očima a opuchlé tváře.

Používáte špatnou kosmetiku

Doporučila vám vaše kamarádka zaručený zázrak na pleť, který jí pomohl? Kupujete si každý módní výstřelek v oblasti kosmetiky, který se na vás hrne z každé reklamy? Pak si dávejte dobrý pozor na to, co si na pleť nanášíte. U krémů, sér a péče o pleť se vždy zaměřujte na typ pokožky, pro kterou je daný produkt určen. Krém na suchou pleť není vhodný pro pleť mastnou a naopak, to, co sedí vaší kamarádce, tedy nemusí sedět vám. Myslete také na to, že produkty opěvované reklamou jsou zpravidla to nejhorší, co si na pleť můžete dát. V kosmetice se tedy vyhněte sulfátům, parabenům, alkoholu nebo silikonu, které běžné levné krémy obsahují. Bez rozmyslu také každý měsíc nezkoušejte nové a nové krémy, které zrovna frčí. Dobře si hlídejte i expiraci kosmetiky!

Mačkáte si pupínky

Tento nešvar zná asi každá slečna. Jste netrpělivé a mačkáte si pupínky, co jen to jde. S mačkáním si ale stav pleti ještě zhoršíte. Poškodíte si kůži, zanesete si do rány bakterie a infekci a způsobíte si hluboké rány. Pokud máte na pleti rozsáhlé akné, určitě nechte mačkání pupínků na kosmetičce. Jeden malý pupínek se dá odpustit, ale pokud máte na pleti pupínků více, neriskujte jizvy a svěřte se do péče odborníkům!

Který z hříchů je ve vašem případě ten nejčastější?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook