Geloren - kloubní výživa pro psy

5 emocionálně nabitých knih, které vám zpříjemní podzim

21.10.2016
Foto: pinterest.com

Chladné počasí, déšť a brzká tma přímo lákají k tomu, abyste si zalezli pod teplou deku a dopřáli si příjemné chvíle v klidu svého domova. Nejlépe se šálkem voňavé kávy a kvalitní knihou. Vyberte si z literárních děl plných emocí, napětí a lidských příběhů, které se mohou stát každému z nás.

1) Moje všechno – Katie Marsh

Představte si, že se rozhodnete opustit svého muže. Chystáte se mu tuto nepříjemnou zprávu sdělit… a najdete jej v ložnici na zemi, ochromeného mrtvicí a odkázaného jen na vás. Váš život, plány a rozhodnutí jsou najednou tak nedůležité. Hlavní hrdinka knihy Hana je nucena postarat se o svého manžela Toma, který je na ni najednou zcela odkázán. Společně je čeká rehabilitace, dlouhá léčba a překonávání nemoci, kdy jeden druhého opět poznávají tak, jak už to dávno zapomněli. Může být na konci tohoto emocemi nabitého příběhu znovu láska? Kniha vás donutí zamyslet se nad tím, že každá chvíle ve vašem životě je důležitá.

2) Zabij mě znovu – Rachel Abbott

Rodinná idylka manželů Maggie a Duncana Taylorových končí v okamžiku přestěhování se do nového města za prací. Maggie je novou prací nadšená, děti si také zvykají, ovšem Duncan se v novém místě necítí. Jednoho dne nechá děti doma samotné a zmizí. Maggie po něm začne pátrat a zjišťuje, kam mohl její manžel zmizet a před kým vlastně utekl. Aby však zápletka nebyla tak jednoduchá, přichází „na scénu“ vražda ženy, která je Maggie velmi podobná. Události nabírají  rychlý spád… Vyšetřování, pátrání a hledání pravdy. V tuto chvilku si už nikdo není jistý, jaká byla vlastně Duncanova minulost a jak dobře jej Maggie zná. A není náhodou na řadě ona?

3) Dům za zdí – David Mitchell

Pokud máte rádi mystické prostředí, romantickou atmosféru a zároveň tak trochu mrazivé a strašidelné příběhy, bude pro vás kniha Dům za zdí ideální volbou. Někdy se opravdu může stát, že zabloudíte do místa, které neznáte… Objevíte se třeba v úzké uličce blízko vchodu do velmi podivného domu… Možná si nejdřív ani neuvědomíte, že ten, kdo vás oslovil a pozval dovnitř, znal vaše jméno. Posléze však budete velmi překvapeni návštěvníky tohoto domu. Pokud jste ale už jedním z nich, nezbývá moc času něco s tím udělat a změnit svůj osud. Těšte se na propracovaný děj knihy, procházku mnoha žánry a zároveň napínavý děj s naprosto nečekaným závěrem.

4) Pršení je super, tati! – Ben Brooks

V životě někdy nastanou situace, které vás přimějí zcela změnit směr myšlení a také své chování. Ben žije ve spokojeném manželství, je mladý, spokojený a radost mu dělá malý syn. Právě v tuto chvíli, kdy všechno vypadá tak idylicky, přichází tragická smrt Benovy manželky. V jedné vteřině se Benovi mění celý život a on se musí nejen smířit s touto ztrátou, ale hlavně se postarat o svého syna. Nečekejte však jen dojemný příběh o ztrátě a zármutku. Ben naprosto odmítá utápění se v žalu a smutku a začíná psát blog o svém prožitku. Ukazuje tak cestu, jak se lze vyrovnat s těžkou životní situací, a nechybí mu potřebná kuráž ani lidskost a pochopení.

5) Sonáta pro Miriam – Linda Olsson

Kniha plná tajemství vypráví příběh hudebního skladatele a houslisty Adama. Drobný nález na zemi jej vrací ke vzpomínkám na malou dceru Miriam a její náhlou smrt. Adam přemítá o svém životě a vrací se k mnohým nevysloveným přáním a jakýmsi skrytým tajemstvím. Sám ví o svém dětství, minulosti a kořenech velmi málo a uvědomuje si, že stejně tak neodpověděl na mnohé své dceři. Rozhodne se odkrýt svou minulost, najít odpovědi na nevyřečené otázky a zároveň se vyrovnat s bolestnými chvílemi v životě. Celý příběh je protkán hudbou, láskou, smířením a ještě dlouho ve vás bude tato „sonáta“ znít…

Jaká kniha vás v poslední době příjemně překvapila?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Siraelxy

    22.10.2016 at 19:08

    Slyšela jsem jen o knize Pršení je super, tati, ostatní neznám vúbec. Ale všech pět jde na můj seznam knih, které chci přečíst. Dík za tipy.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook