Geloren - kloubní výživa pro psy

4 tipy na zdravé letní mlsání

4.7.2017
Foto: pinterest.com

Uhlídat si v létě štíhlou postavu není lehký úkol. Také všude vidíte samá lákadla ve formě grilovaných dobrot, zmrzliny, dezertů, limonád nebo vychlazených míchaných drinků? Máme pro vás dobrou zprávu! Pokud máte na něco chuť, nemusíte hřešit. Připravte si jednu z našich 4 letních dobrot, které zaženou chuť na něco sladkého a zároveň skvěle osvěží!

Kokosovo – jogurtové košíčky

Ingredience: 2 kelímky sójového kokosového jogurtu, 10 větších jahod, plech na muffiny s dírami, granola/müsli

Postup: Do mixéru vložte 2 kelímky kokosového jogurtu a 4 větší jahody a rozmixujte. Směs postupně nalévejte na plech na muffiny vždy do poloviny. Každý košíček poté zasypte granolou nebo svým oblíbeným müsli, opět zalijte jogurtovou směsí. Zbylé jahody si pokrájejte na kolečka a na vrchol každého košíčku položte plátek jahody. Dejte do mrazáku zmrazit nejlépe přes noc. Jogurtové košíčky budou chutnat dětem i dospělým!

Osvěžující jahodová limonáda

Ingredience: kostky ledu, šťáva z 1 citronu, 4 velké jahody, kokosový cukr

Postup: Led, citrónovou šťávu i jahody vložte do mixéru a mixujte. Poté přidejte dle chuti na doslazení i kokosový cukr. Místo jahod můžete použít mango, borůvky nebo maliny. Limonádu nalijte do hezké sklenice, přidejte brčko, ozdobte mátou a podávejte.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Banánky v čokoládě

Ingredience: 2 banány nakrájené na kolečka, čokoláda dle chuti (bílá, mléčná, 85%), strouhaný kokos

Postup: Plátky banánů dejte přes noc zmrznout do mrazáku. Čokoládu ve vodní lázni roztopte, zmražená kolečka banánu v ní poté obalte a na závěr posypte strouhaným kokosem. Vložte ještě na 1 hodinu do mrazáku a můžete mlsat u bazénu nebo i u televize.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.co

Ledová tříšť

Ingredience: led, ovocný sirup, domácí ovocná šťáva, džus

Postup: Kostky ledu vložte do mixéru, kde z nich vytvoříte tříšť. Tu pak rozdělte do misek, pokapejte ji ovocným sirupem, oblíbeným džusem nebo domácí ovocnou šťávou z citronu, třešní, višní nebo jahod a podávejte. Tento dezert je zdravý, osvěžující a velmi snadný na přípravu.

Přesvědčili jsme vás, že mlsat se v létě dá i zdravě? Pak přizvěte svoje děti a vytvořte si spolu dobroty už dnes!

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook