Geloren - kloubní výživa pro psy

4 knihy, které vám pomohou přežít začátek podzimu

21.9.2017
Foto: pixabay.com

Prázdniny skončily a spolu s nimi jsou ty tam i večery strávené grilováním s přáteli nebo dny plné lenošení u vody. Jak přežít nástup každodenní rutiny, školních povinností a zhoršujícího se počasí ve zdraví?

S koncem léta se pojí mnoho nepříjemných skutečností – budík si pro jistotu natahujete na půl šestou, abyste stihla připravit snídani pro celou rodinu, najednou se v obchodech s potravinami vyrojí zástupy lidí, kteří s úderem půl páté potřebují nakoupit, a doma se vám vrší jedna pračka špinavého prádla za druhou. Ke všemu do pozdních večerních hodin trápíte své mozkové závity při plnění školních úkolů se svými ratolestmi.

Není to žádný med. Nejraději byste si jen tak sedla a měla chviličku jen pro sebe.

Jak přestát toto náročné období a nezbláznit se?

Přinášíme vám tipy na čtyři knihy, u kterých si zaručeně odpočinete!

Švadlena

Rosalie Hamová

Milujete módu a atmosféru 50. let a zároveň si potrpíte na zajímavou knižní zápletku? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout tato kniha o mladé a velmi talentované švadleny Tilly, která se z velkého světa módy vrací do svého rodného městečka uprostřed vyprahlé australské pouště.

Nutno dodat, že obyvatelé městečka ji nemají zrovna v oblibě, stejně jako její bláznivá matka, jejímž nejoblíbenějším mazlíčkem je vačice. Tilly se rozhodne, že se i přesto pokusí smazat stíny své minulosti, díky kterým městečko před mnoha lety opustila. Ovšem zdá se, že ani čas a šikovné ruce možná nebudou stačit.

Příběh plný lásky, zábavných scének i ukázek temných stránek lidské povahy můžete zhlédnout i ve filmovém zpracování.

P.S. – Deník o životě a meruňkové marmeládě

Aňa Geislerová

Nemáte při každodenním shonu mnoho času na čtení? Pak je tato kniha určená přímo vám. Jedná se o soubor sloupků, kterými Aňa Geislerová několik let přispívala do časopisu ELLE. Každá kapitola je tvořena pouhými několika stránkami, jejichž čtení vám nezabere více než pět minut vašeho času. A to už přeci zvládnete.

Kniha je dokonalým obrazem hereččiných myšlenek v průběhu nejrůznějších životních etap. Dozvíte se, jakým způsobem vnímala své těhotenství, příchod nových členů domácnosti na svět, odchod jednoho z rodičů či způsob, jakým se vyrovnává se svým úspěchem.

To vše doprovází milé ilustrace a velmi svěží styl, ve kterém je kniha napsána.

Velký Gatsby

Fransic Scott Fitzgerald

Velký Gatsby je bezesporu knihou, která byla ve dvacátých letech minulého století stejně aktuální jako dnes. Zastavte se na chvilku a ponořte se do doby, kdy muži byli muži, ženy ženami, na burze cinkaly dolary a navzdory prohibici tekl alkohol ve velkém. Nenechte si uniknout velkolepé večírky a hledání velké životní lásky.

Romantický příběh s hořko-sladkým podtextem můžete zhlédnout i velkolepém filmovém zpracování s Leonardem Di Capriem v hlavní roli.

Cizinka

Diana Gabaldon

První díl dnes již kultovní série z pera Diany Gabaldon vypráví příběh mladé Angličanky Claire, zdravotní sestry, která právě prožívá konec druhé světové války. Spolu se svým manželem Frankem se vydává na druhé líbánky do romantického, avšak poněkud ponurého Skotska. Ani jeden však netuší, že krajina opředená nejrůznějšími mýty a legendami bude mít pro oba fatální dopad. Při jedné procházce Claire zmizí. A co hůř – objeví se úplně sama v době povstání Jakobitů.

Dokáže přežít v cizí době a úplně sama, ke všemu s tajemstvím, se kterým se nemůže nikomu svěřit?

Tento napínavý příběh si můžete vychutnat v knižní podobě nebo v seriálovém zpracování.

Jaká kniha vás zaujala nejvíce?

Kateřina Umová

 

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook