Geloren - kloubní výživa pro psy

25 způsobů, jak si uvázat šátek

4.10.2015
Foto: pinterest.com

Tak schválně, kolik máte doma kabelek? Představuji si to velké číslo… A kolik máte doma šátků? V hlavě mám teď číslo ještě větší! Existuje nespočet různých způsobů, jak šátek uvázat, a díky tomu jej nosit k jakékoliv příležitosti. Šátek je ideálním oděvním doplňkem, ale může samozřejmě sloužit i k praktickému využití – aby nám nebyla zima. Šátky jsou vyráběny z mnoha materiálů, od hedvábí až po bavlnu. Mohou být trojúhelníkové, obdélníkové i čtvercové.

Nejoblíbenější šátek

I když je to opravdu neuvěřitelné, mezi nejoblíbenější šátky, které má dnes doma takřka každý – ať už jej nosí, nebo jej má zahrabaný na spodku skříně, patří šátek zvaný „palestina“. Tento šátek se prodává ve velkém množství barev, ať už klasicky černobílý, nebo v pastelových a zářivých odstínech. Oblíbená je například jeho zelená, růžová nebo žlutá varianta. Tento šátek se v současnosti pojí s rockovou módou, ale pochází ze Středního východu, kde byl všestranně využívaný i ve vojenství (šátek na zranění, ranec na věci a jiné).

Podzimní trendy

Hlavními podzimními trendy budou právě zmíněné palestiny, doplněné neo-punkovou módou, kam patří minisukně, rozervané džíny a kožené doplňky. Dalším trendem budou jednobarevné šátky a šály v černé, šedé a vínové barvě. Do módy se vrací i károvaný vzor v červeno-černé barvě. Prim ale budou hrát šátky ve tvaru čtverce anebo delší šály.

Foto: H&M, 2015

Foto: H&M, 2015

Foto: H&M, 2015

Foto: H&M, 2015

Pořád aktuální

Velmi oblíbené stálice jsou takzvané tunely, tedy šátky, které jsou spojené a jednoduše řečeno nemají konec. Tento druh šátku se hodí skoro ke každému outfitu a není potřeba jej vázat, pouze si jej ledabyle omotáte kolem krku. Mezi nejoblíbenějšími barvami šátků zůstává hnědá, béžová i hořčicově žlutá.

Extra tip

Pokud se nebojíte odlišovat a chcete být opravdu originální, pořiďte si šátek s geometrickými vzory, puntíky, proužky nebo s romantickými květinami. Šátek pak zkombinujte pouze s jednoduchými doplňky a budete za hvězdu!

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Foto: H&M, 2015

Foto: H&M, 2015

Mezi další zajímavé využití šátků patří:

  • přenášení dětí ve velkých šátcích, které se speciálně vážou
  • přenášení věcí – šátek se sváže do uzlíku (tento způbob byl hojně využíván napříč celou historií)
  • nahrazení ubrousku, kapesníku nebo dokonce roušky
  • poskládání většího šátku do podoby polštářku (ve stanu ideální!)

Inspirujte se videem, které ukazuje všemožné způsoby, jak módní šátek uvázat:

Máte ještě nějaký tip, který zde chybí? Jak si šátek vážete vy?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Pingback: Exkluzivní styl: 10 tipů, jak se obléknout draze za pár korun | Království žen

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook