Geloren - kloubní výživa pro psy

Vodní dieta na ploché bříško

15.9.2017
Foto: 123rf.com

Věděli jste, že k regulaci vaší váhy stačí denně vypít alespoň 2,5 litru čisté vody? Není na tom nic těžkého, a možná právě proto je vodní dieta v posledních letech vskutku velmi rozšířená. Výhodou totiž je, že dochází k postupné regulaci váhy, a tudíž se neřadí k drastickým dietám, které narušují metabolismus.

Bez vody se neobejdeme

Schválně si spočítejte, kolik vody za den vypijete. Čaj, káva, džusy a alkohol se nepočítají. Většina lidí pitný režim značně odbývá, a přitom voda tvoří 70 % našeho organizmu. Nedostatek vody se projevuje nejen na našem vzhledu a přináší s sebou nechtěné důsledky jako suché vlasy či předčasné vrásky, ale také na našem organizmu. Nedostatečný pitný režim může způsobovat bolesti hlavy, špatné trávení a přebytečné kilogramy.

Jak funguje vodní dieta?

Ne nadarmo se říká, že hlad je často jenom převlečená žízeň. Jestliže vypijete 2,5 litru vody denně, můžete otupit pocit hladu, a tím pádem toho méně sníte.  Pokud budete pociťovat menší hlad mezi jídly, vypijte jednu nebo dvě sklenice čisté vody a vyčkejte 20 minut. Uvidíte, že hlad vás mávnutím kouzelného proutku opustí. Samozřejmě nesmíte podléhat chutím jíst ve větším množství sladká či tučná jídla.

Ráno, hned jak vstanete, vypijte sklenici vody. Ta nastartuje váš metabolismus a zaplní prostory žaludku. Snídani si můžete dopřát zhruba po třiceti minutách. Můžete si do sklenice vymačkat šťávu z citrónu, která vodu obohatí o chuť i potřebné vitamíny.

Snažte se pít vodu alespoň půl hodiny před jídlem. Díky tomu budete mít menší apetit, a tudíž toho pro utišení hladu nebudete muset tolik sníst.

Všeho s mírou

Nezapomínejte, že nic se nemá přehánět. Pokud budete pít pět litrů vody denně v naději, že rychleji zhubnete, můžete si přivodit nemalé zdravotní komplikace. Přemíra vody totiž způsobuje, že se z těla vyplavují potřebné minerály, můžou se objevit otoky, a dokonce i problémy se srdcem. Měla byste pít 40 ml vody na 1 kg své váhy. To jest, pokud vážíte 50 kg, ideální množství je pro vás 2 litry vody denně. V případě, že je horké počasí a vy se více potíte, anebo se zabýváte sportovními aktivitami, měla byste samozřejmě vypít tekutin o něco více.

Rovněž nezapomínejte na to, že káva, čaj, džusy a alkohol se do denní normy příjmu tekutin nepočítají, jelikož způsobují odvodňování organizmu. Čisté vody byste neměla pít více jak jednu nebo dvě skleničky najednou, jelikož přebytečné množství vody může roztáhnout váš žaludek, a vy tak dosáhnete zcela opačného účinku.

Voda patří mezi základní lidské potřeby. Nezapomínejte dodržovat pitný režim a získáte tak pevné zdraví i krásnou postavu.

Šárka Lázničková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook