Geloren - kloubní výživa pro psy

10 způsobů, jak změnit svůj život k lepšímu

13.11.2017
Foto: 123rf.com

Ohniskem většiny našich problémů a nešťastných událostí není nic jiného než naše neposedná mysl. Málokdo si uvědomuje, že špatné věci, které se s námi dějí, prakticky nikdy nejsou jen výsledkem jednání jiných lidí či souhrou nešťastných událostí.

Lidé často jednají na základě různých stereotypů, které si nevědomky v průběhu života zakomponovali do vlastního vzorce chování. Ne vždy nám však tyto stereotypy zajišťují lepší život, ba naopak často ho velmi ztrpčují. Společně se nyní podíváme, jak se zbavit 10 základních zlozvyků, bez nichž se váš život změní k lepšímu.

Přestaňte dramatizovat

Většina lidí má tendence neskutečně přehánět a takzvaně z mouchy dělat slona či z komára velblouda. Drobné lidské problémy se tak přetvářejí ve smrtelně vážné katastrofy. Problémy se snažte brát s lehkostí a nedělejte si vrásky z obyčejných patálií, kterými je život zkrátka doslova prošpikován.

Nespěchejte se svými úsudky

Předtím, než uděláte jakékoliv rozhodnutí, velmi dobře si ho promyslete. Unáhlené soudy nevedou k ničemu dobrému, a když si vše předem dobře rozmyslíte, nebudete muset mít výčitky z nesprávně zvoleného řešení.

Utíkejte před stereotypy

Pokud podlehnete stereotypům, přestanete vnímat pravou podstatu věcí a budete okolním světem znudění. Vždyť život je tak pestrý a na věci je možné dívat se z mnohých úhlů pohledu. Snažte se tedy neškatulkovat a jednat individuálně podle dané situace.

Zapomeňte na pravidla

Přestaňte žit ve světě, kde pořád něco musíte. Většina těch věcí, které byste „měla udělat“, je ve skutečnosti naprosto zbytečných. Nenechte se okolnostmi zahnat do kouta a nebudete neustále pociťovat vinu a napětí.

Nezobecňujte

Mějte na paměti, že náhodný úspěch z vás ještě nedělá génia. Stejně jako jeden, dva neúspěchy nejsou příznakem toho, že smůla se vám lepí na paty.

Nedělejte si starosti

Většina lidí z vašeho okolí – přátelé, známí, rodina, kolegové – o vás 99 % svého času nepřemýšlí ani nemluví. Uvědomte si, že lhostejnost i přívětivost, úspěchy i nesváry druhých lidí se vás nijak netýkají.

Nebuďte perfekcionistkou

V životě neexistuje téměř nic, co by bylo kategoricky „černé“ nebo „bílé“, tedy nic, na co bychom měli odpovídat jenom striktně „ano“ nebo ,,ne“ či reagovat ve stylu „všechno“ nebo „nic“. Jestliže budete vyhledávat jenom ideálního partnera, nejspíše budete nadosmrti sama. Pokud budete hledat ideální práci, zřejmě ji nikdy nenajdete… Budete li perfekcionistkou, nikdy si nebudete život užívat naplno.

Nepoddávejte se depresi

Snažte se být optimistkou. Jestliže budete očekávat špatné věci, dočkáte se jich. Ve všem se snažte hledat kladné stránky, a uvidíte je!

Nevěřte emocím

Pocity často matou lidskou mysl. To, že něco nějak cítíte, totiž ještě neznamená, že to tak doopravdy je. Příčinou vašich emocí může být únava, hlad, podrážděnost či banální bolest hlavy. Vaše pocity budoucnost zkrátka nemusí nijak ovlivnit.

Hoďte minulost za hlavu

Nepřemýšlejte o tom, co všechno se vám dříve přihodilo špatného, jak moc vám bylo ublíženo a kolika chyb jste se v životě dopustila. Nedělejte si vrásky s tím, co bylo, a myslete na to, co je teď, a bude se vám žít spokojeněji.

Berte život s lehkostí a nikdy nezapomínejte na to, že máte jenom jeden. Snažte se ho tedy nebrat příliš vážně a dosyta si ho užívejte!

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook