Geloren - kloubní výživa pro psy

10 tipů jak přežít podzim ve zdraví

6.10.2016
Foto: 123rf.com

Nepatří podzim mezi vaše oblíbená roční období? Také jej berete jen jako pojítko mezi létem a zimou, ve kterém jste stále nachlazení a prochladlí? Pak si přečtěte našich deset praktických tipů jak ve zdraví přežít podzim, užít si jej, a těšit se na nadcházející zimu!

Doplňte vitamin C

Pokud cítíte, že začínáte být nachlazení, nebo zkrátka nechcete podcenit prevenci, dopřejte si více vitaminu C! Skvěle bojuje proti virům i bakteriím a zlepší vaši imunitu. Známým zdrojem vitaminu C jsou citrusové plody, dát si jej však můžete i v kapslích nebo šumivých tabletkách.

Hydratujte!

Chladnější počasí může zapříčinit, že se vám bude vysoušet pokožka. Proto doporučujeme důsledně dodržovat pitný režim a pleť i tělo hydratovat pečujícími krémy a tělovými mléky. Skvělým tipem do ošklivých deštivých dní je pleťová maska, kterou můžete začít váš okrašlující podzimní večer.

Nový kousek do šatníku

Opravdu nesnášíte podzim? Udělejte si alespoň radost novým kouskem do vašeho šatníku,

který váš podzim oživí! Vsaďte na typické podzimní barvy jako je černá, hořčicová, vínová nebo cihlová, nebo si vyberte módní kousek ve skořicové barvě, která je letošním trendem podzimu!

Užijte si slunečné dny

Podzim neznamená jen sychravé a deštivé počasí. Užijte si hezké slunečné dny a vyrazte na procházku s partnerem nebo pejsky do přírody. Sluníčko vás nabije novou energií a vy tak budete zářit úsměvem od ucha k uchu.

Ukliďte si

Není venku zrovna super počasí? Pak je to ideální příležitost vytřídit si šatní skříň nebo udělat generální úklid jedné z místností či celého domu. Uvidíte, že ze sebe budete mít skvělý pocit a vaše domácnost se bude jen lesknout!

Pedikúra

Na podzim začínáme zahalovat nohy do uzavřených bot, což jim při každodenním dlouhém nošení zrovna nesvědčí. Kůže vám i vlivem chladna a špatného pitného režimu může začít praskat. Doporučujeme si tedy obléci pohodlné a teplé oblečení, užít si horkou vodní lázeň a následnou domácí pedikúru, po které budete mít nožky zase jako z alabastru.

Sportujte

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Že je na podzim už hrozná zima a nehodí se chodit či dokonce běhat venku? Velký omyl! I podzim přeje sportům. S přáteli si můžete jít zahrát frisbee, s dětmi pouštět draky nebo se běžte proběhnout či zajezdit na kolečkových bruslích. Užívejte si zkrátka poslední sluneční paprsky naplno!

Něco na vás leze?

Cítíte, že na vás „něco leze“? Pak určitě nechoďte mezi lidi a zůstaňte doma. Nejen, že byste nakazili všechny okolo, váš zdravotní stav by se ještě zhoršil a nachlazení, které mohlo být jen na pár dní, by mohlo přerůst v angínu nebo další nepříjemné nemoci.

Užijte si sezónní recepty

Podzim vám určitě zlepší také oblíbené sezónní recepty, které jsou v těchto měsících v kurzu. Podzimní plodiny, jako jsou jablíčka, hrušky nebo dýně, se dají upravit na tisíce způsobů. Upečte si například voňavý jablečný závin nebo dýňovou polévku! Že už jste je zkoušely a nudí vás? A co takhle dýňové rizoto nebo čerstvý hruškový kompot se skořicí, vanilkou a kapkou rumu?

 Zachumlejte se

Mezi další výhody podzimu určitě patří chumlání se do heboučkých šálů a šátků. Díky nim budete vypadat trendy, nebude vám zima a můžete si užít příjemný pocit tepla. Zachumlat se můžete i do teplých huňatých ponožek, které vám od zimy leží v zadní části šuplíku. Znáte něco lepšího, než se obléct do heboučkého pyžama, zakrýt se dekou a popíjet čaj u vašeho oblíbeného filmu?

Na co se na podzim těšíte vy?

Tereza Obořilová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook