Geloren - kloubní výživa pro psy

10 tipů, jak oživit vyhaslou lásku

20.2.2016
Láska i po letech

Vztah s vaším partnerem trvá už delší dobu, překonali jste spoustu problémů a zvládli spoustu starostí, ale přesto máte pocit, že spolu zůstáváte už jen ze setrvačnosti nebo ze zvyku? Nechte se inspirovat našimi tipy, jak oživit lásku, a znovu tak mít s partnerem plnohodnotný vztah, který vás bude oba naplňovat.

 Nezapomínejte na doteky

Doteky, pohlazení, letmé polibky… To vše je ve vztahu opravdu velmi důležité. Těmito projevy náklonnosti si s partnerem dáváte navzájem vědět, že o sebe stojíte. Pozvěte něhu mezi sebe a dopřejte jeden druhému masáž nebo si v objetí pusťte svůj oblíbený film.

Zahrajte si na opravdovou romantiku

Co takhle zkusit partnerovi nachystat do práce svačinu s milostným vzkazem? Nebo mu můžete napsat dopis. Neváhejte ani s různými druhy her. Klidně partnerovi řekněte, že si zopakujete první rande, nebo společně navštivte místo, kde jste se poprvé políbili, místo vašeho prvního milování, místo, kde vás požádal o ruku…

Užijte si skvělý sex

Pokud řešíte i problémy v posteli, je načase začít něco dělat. Odvažte se a vyzkoušejte sex na netradičních místech, nové polohy nebo například tantrické milování. Vzpomeňte si na to, co vás na partnerovi dříve přitahovalo, a znovu si dopřejte svádění a napětí jako na začátku vztahu.

Projezte se k lásce

Všichni víme, že láska prochází žaludkem. Nezapomínejte na to a občas si společně dejte pauzu od každodenního shonu, povinností a hlavně vaření. Zajděte do oblíbené restaurace a nechte se také jednou rozmazlovat. Pokud vás ale vaření baví, můžete s partnerem navštívit i kurzy vaření.

Netradiční zážitky

Co takhle podniknout něco originálního a zcela netradičního? Zajděte si s partnerem do hvězdárny, vyzkoušejte 5D kino nebo si objednejte romantický let balónem. Možná si neužijete jen pobyt v oblacích, třeba najdete i svou skoro ztracenou lásku. Za pokus to rozhodně stojí!

Čas na překvapení

Zimní radovánky

Foto: 123rf.com

Co takhle jeden druhého překvapit? Jak je to dlouho, co jste podnikli společný výlet, výpravu za dobrodružstvím nebo si dopřáli alespoň víkend mimo domov? Společné zážitky vás mohou opět naladit na stejnou notu. Proč to tedy nezkusit?

Pohyb sbližuje

Určitě víte, že díky pohybu a cvičení se vám dokonale zvedne nálada. Dopřejte si tedy pohyb s partnerem a uvidíte, že vám bude spolu najednou lépe. Zaměřte se na aktivity, které baví vás oba a ideálně se provozují tělo na tělo. Velice vhodnou činností je například tanec.

Nezapomínejte na romantiku

Zkuste s partnerem zapracovat na romantice ve vztahu. Dopřejte si společnou vanu při světle svíček nebo si udělejte piknik v přírodě. Náladu vám zvedne i noční procházka městem nebo romantická procházka lesem.

Smích je potřeba

Vzpomenete si, kdy jste se spolu naposledy zasmáli? Pokud je to už opravdu dlouhá doba, rozhodně byste s tím měli něco dělat. Co takhle zajít do divadla na nějakou komedii, navštívit karaoke bar nebo najít jakoukoliv jinou společnou činnost, která vás pobaví?

 Zkuste být bez sebe

Pokud nic z výše uvedených bodů nezabírá, ale přesto oba chcete ve vztahu pokračovat a svou uhasínající lásku znovu oživit, zkuste být chvilku bez sebe. Jeďte na víkend s kamarádkami, navštivte rodiče a dopřejte si pár dní jeden bez druhého. Jen tak zjistíte, jak moc si chybíte, zda se na sebe těšíte a jestli má opravdu cenu zabojovat.

A hlavně nikdy nezapomínejte na to, že váš partner i vy jste pořád tím stejným člověkem, kterého jste kdysi tak vroucně milovali. Zaměřte se na to, co máte na svém protějšku rádi, a věnujte se jeden druhému. I o lásku se musí pečovat, jen tak vám může znovu vykvést!

Tipy, jak s partnerem příjemně strávit volný čas, si můžete přečíst v našem starším článku: http://kralovstvizen.cz/7-tipu-jak-travit-volny-cas-s-partnerem/.

Jak se podařilo oživit vyhasínající lásku vám? Myslíte, že má cenu o lásku bojovat, nebo je lepší „jít o dům dál“?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook