Geloren - kloubní výživa pro psy

10 rad, jak vyjít s tchyní?

6.7.2015
Foto: 123rf.com

Nasnadě je odpověď „Těžko!“. Ale přesto existují možnosti, jak vyjít vlastně s kýmkoliv.

Některé ženy mají to štěstí, že mají skvělou tchyni. Dokonce jsou i kamarádky, vyměňují si oblečení a recepty nebo spolu chodí na nákupy. V některých případech je ale tchyně vyloženě za trest. Svého syna samozřejmě bezmezně miluje a udělala by pro něj cokoliv, ale vy pro něj rozhodně nejste dost dobrá. A pokud vám to tchyně při každé možné příležitosti náležitě dává najevo a dělá vám naschvály, máme tu pro vás pár rad, jak i s takovým typem člověka vyjít.

1) Nechte ji vypovídat se

Možná se jen cítí sama a chce si povídat, a vy její snahu o rozhovor můžete chápat tak, že se vám do všeho plete a omezuje vás. Na chvilku si s ní sedněte u kávy a nechte ji povídat, třeba zjistíte, že máte i společná témata, o kterých se dokážete bavit.

2) Snažte se ji pochopit

Jestli je na vás naštvaná, že jí ukradnete syna a že ji přestane mít rád a bude jen s vámi, snažte se ji pochopit a třeba jí to i vysvětlit. Raději se staňte její kamarádkou než nepřítelem.

3) Ignorujte to, co říká a vám se to nelíbí

Jedním uchem tam, druhým ven. Vůbec nic si nedělejte z toho, co vám říká zlého nebo špatného. Vy sama víte nejlíp, jak to je, a ona s tím bude muset žít. Vy přece nejste ta zlá.

4) Nikdy se s ní nehádejte

Stejně jako srážka a hádka s hlupákem nemá cenu, zbytečná je i hádka s tchyní. Stejně to nikdy nevyhádáte a zbytečně vzniknou starosti a neshody v rodině.

5) Zachovejte chladnou hlavu

Až vás příště tchyně něčím zase naštve, zkuste si v duchu napočítat do 10 nebo se párkrát zhluboka nadechněte. Nic neřešte s horkou hlavou a všechno se s ní snažte vyřešit rozumem.

6) Vyhýbejte se jí

Pokud ji opravdu nesnesete, nenuťte se trávit s ní čas. Nedávejte jí ani možnosti, ani příčiny, kdy by na vás mohla útočit. Nejste přece povinna jezdit k ní na návštěvu nebo být doma, když ona přijde k vám.

7) Trénujte na ní

Trénujte na ní svou trpělivost a klidnou hlavu. Použijte ji jako nejdostupnějšího dobrovolníka a učte se na ní. Ještě budete nakonec rádi, že ji máte a že jste díky ní lepším člověkem.

8) Nechte partnera, ať se vás zastane

Řekněte partnerovi, co vám na ní vadí a ať s ní také promluví. Může se vás zastat anebo jí vše vysvětlit. Je dobré mít partnera na své straně.

9) Vyříkejte si to na rovinu

Klidně jí řekněte pravdu, co a proč vám vadí. Zkuste s ní mluvit a dohodnout se na určitém kompromisu. Udělejte vstřícný krok a třeba ho udělá také.

10) Berte ji takovou, jaká je

Berte ji jako hotového člověka, kterého nezměníte ani nenapravíte. Jedině pokud by ona sama chtěla. Buďte rozhodně svá a stůjte si za svým. Bude vás mít ráda takovou, jaká jste, anebo vůbec. A s tím někdy nic nenaděláte. Hlavně si nenechte pokazit fungující a hezký vztah s vaším partnerem.

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook