Geloren - kloubní výživa pro psy

10 nejlepších velikonočních dekorací

13.3.2016
Foto: pinterest.cz

Velikonoce jsou svátky jara… Hlavními symboly Velikonoc jsou pak nejen jarní dekorace, ale i různě aranžovaná vajíčka, zajíčci, ale také beránci a jiná zvířata. Inspirujte se nejlepšími velikonočními dekoracemi a přivítejte tyto svátky i ve svém domově.

1) Vaše dveře na Velikonoce krásně ozdobí také věnec ve tvaru zajíce. Vytvarujte proutí, přidejte skořápky, korále nebo klidně přírodniny a na krk nezapomeňte mašli.

2) Vyrobte si obraz poskládaný z různě barevných knoflíků. Přilepte je ve tvaru vejce na obyčejnou lepenku a tu poté vložte do rámečku. Tento obraz můžete mít na zdi klidně celý rok.

Velikonoční dekorace z knolíků

Foto: pinterest.cz

3) Velmi oblíbené jsou i šité dekorace. Jednoduše z látek nastříhejte obrysy zajíčků a poté je sešijte na šicím stroji nebo v ruce. Pokud navíc zajíce nastříháte ozdobnými nůžkami, nebudou se vám okraje látky zbytečně třepit. Zajíčky pak můžete věnovat i velikonočním koledníkům.

Foto: pinterest.cz

Foto: pinterest.cz

4) Velmi oblíbení jsou v dnešní době i mimoňové. Inspirujte se tímto animovaným filmem a podle mimoňů namalujte velikonoční vajíčka. Uvidíte, jak vás i vaše přátele pobaví.

Mimnové

Foto: pinterest.cz

5) Na dveře si vytvořte jednoduchý, ale hezký velikonoční věnec. Postačí vám k tomu proutí, jeden tlustší rovný proutek, větvičky břečťanu a k dozdobení pár kuřátek.

Foto: pinterest.cz

Foto: pinterest.cz

6) Další možností, jak ozvláštnit domovní dveře, je věnec z vyfouklých vajíček. Použijte slepičí, ale klidně i křepelčí. Přidejte větvičky a peříčka – a jednoduchou dekoraci máte hotovou.

Velikonoční věnec z vajíček

Foto: pinterest.cz

7) Zajímavým nápadem je také hnízdo, do kterého vsadíte jarní květiny. Ze starého kýble si můžete vyrobit betonový květináč, do kterého vložíte dřevěné klacky. Nahoru zamotejte větvičky do tvaru hnízda a přidejte květiny a vyfouklá vejce.

Velikonoční hnízdo

Foto: pinterest.cz

8) Z vyfouklých vajíček a papírů můžete vyrobit i dekoraci na velikonoční stůl. Vajíčka připevněte ke špejlím a nalepte na ně uši, nos, oči. Vytvořené zajíce pak můžete vpíchnout do květináče nebo stolní dekorace.

Velikonoční zajíčci ze skořápek

Foto: pinterest.cz

9) Tuto dekoraci můžete zkusit vyrobit i s dětmi. Nafoukněte balónek a omotejte jej barevným provázkem. Ten potom natřete lepidlem nebo škrobem a nechte zaschnout. Po zaschnutí balónek propíchněte a vzniklé vejce dozdobte dle vlastní fantazie.

Hravé Velikonoce

Foto: pinterest.cz

10) Velikonoční slepici nebo kohouta můžete vytvořit z proložky na vejce. Stačí vystřihnout potřebnou část a doplnit zobák a kohoutek z papíru. A k tomu přidejte peříčka na ocas.

Velikonoční dekorace - kohout

Foto: pinterest.cz

Zdobíte své bydlení velikonočními dekoracemi?

Michaela Michalíková

DOPORUČUJEME

1 komentář

  1. Taychi

    13.3.2016 at 10:49

    Když jsem byla malá, tak jsme Velikonoce slavili, také jsem místo syna (kterého se táta nedočkal) chodila na mrskut. A nyní, jak jsem starší, jelikož nejsem křesťan, neslavím Velikonoce tak, jako se slavit mají. Prostě jen oslavuji jaro po svém. Nemám tedy potřebu ani dekorovat. Ale dekorace jsou vskutku krásné 🙂

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook