Geloren - kloubní výživa pro psy

10 důvodů, proč mít sex každý den

14.11.2015
Foto: 123rf.com

Mít sex často je super, ale ještě lepší je mít ho každý den. Má totiž spousty pozitivních účinků na naši náladu, zdraví a v neposlední řadě i kondici. Pojďme se ale podívat i na další důvody, proč se milovat každý den!

Budete působit mladší a atraktivnější

Díky časté sexuální aktivitě poroste závratným tempem i vaše přitažlivost. Mohou za to feromony, které tělo při sexu uvolňuje, opačné pohlaví budete tedy mnohem více přitahovat. Zároveň se můžete těšit i na mladší vzhled. To ostatně potvrzuje i výzkum britského vědce Davida Weekese, který zjistil, že lidé s aktivním milostným životem vypadají o pět až sedm let mladší, než ve skutečnosti jsou.

Větší imunita

Po sexu a hlavně tedy po orgasmu produkuje lidské tělo přírodní steroid DHEA až v pětinásobném množství, než je obvyklé. Má to mnoho výhod: chrání srdce a cévy, působí proti obezitě, účinkuje proti stárnutí, zvyšuje celkovou imunitu, snižuje riziko cukrovky nebo některé typy rakoviny… Je to prostě lék na všechno, který vás nic nestojí.

Delší život

Váš život bude díky pravidelnému sexu nejen delší, ale i krásnější. To potvrzuje i jedna australská studie. Pokud má člověk orgasmus alespoň třikrát do týdne, je u něj o 50 % nižší pravděpodobnost, že zemře na komplikace spojené se závažnými chorobami, než v případě jedince, který má sex jednou za měsíc. V tomto případě se počítá i masturbace.

Lepší než posilovna

Během půlhodiny intenzivního sexu můžete spálit až 100 kalorií. Navíc střídáním pozic procvičíte různé svalové skupiny a budete nejen štíhlí, ale i pružní jako proutek.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Sbohem menstruačním bolestem

Svalové kontrakce, ke kterým dochází během vzrušení, snižují napětí v děloze, které způsobuje nepříjemné menstruační bolesti. Vyžeňte otravnou bolest slastí!

Posilujte pánevní dno

Pravidelný sex je ideálním tréninkem pro svaly pánevního dna. Následkem těhotenství nebo menopauzy mohou být tyto svaly hodně oslabené, což může v pozdějším věku zapříčiňovat i inkontinenci. Cvičit tyto svaly je tedy důležité – a proč nespojit příjemné s užitečným?

Zdravé srdce a snížení krevního tlaku

Nejedna studie prokázala, že pravidelný sex prospívá srdci a jeho zdraví. Snižuje riziko infarktu nebo mrtvice. Zároveň lidé, kteří se často milují, mají nižší tlak a méně se stresují. Lépe tak zvládají i mluvení na veřejnosti nebo vyřizování nepříjemných věcí.

Konec nespavosti a bolesti hlavy

Sex zvyšuje hladinu oxytocinu a vypouští do těla endorfiny, díky kterým se zmírňuje bolest hlavy. Pravidelné milování může dokonce ulevovat i od artritické bolesti. Oxytocin má ještě další velké plus – dokáže vám pomoci usnout. To je také vysvětlení, proč váš muž usíná hned po skončení postelových radovánek.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Zvyšte si sebevědomí

Pravidelný sex má ještě jedno významné plus. Zvyšuje sebevědomí. Lidé se pak cítí mnohem jistěji, co se týče svého těla, své vizáže a jsou celkově sami se sebou mnohem spokojenější.

Činy dělají muže

Pohoda v posteli má pozitivní vliv i na pohodu mimo ni. Pokud budete u svého partnera navozovat příjemné pocity pravidelným sexuálním splynutím (jednou za 14 dní opravdu nestačí!), budete se divit, čím vás překvapí. Už nebudete čekat na přidělání poličky několik měsíců a kytka nebo malý dárek budou téměř na denním pořádku.

A jak to máte vy? Patříte k těm, které mají sex pravidelně a dostatečně často, nebo se řadíte k těm druhým, které si na něj najdou čas sotva jednou za měsíc? Pokud ano, možná je na čase to změnit.

Martina Mádlová

DOPORUČUJEME

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook